Хлоридна кислота прореагувала з кальцієм, масою 8,7 г. Вирахуйте масу солі, яка утворилася в

результаті реакції та об'єм водню, який виділився за нормальних умов. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шибко Оля.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Ca) = 8,7 г

Найти: m(CaCl₂) - ? V(H₂) - ?

Складемо РХР:

8,7 г                                    х л

Ca    +    2HCl    →     CaCl₂    +    H₂↑

n = 1 моль                n = 1 моль    n = 1 моль    

M = 40 г/моль        M = 111г/моль Vm = 22,4 л/моль

m = 40 г                  m = 111 г       V = 22,4 л

V(H₂)  = 8,7 * 22,4 : 40 = 4,872 л

m(CaCl₂) = 8,7 * 111 : 40 = 24,14 г