Який можна отримати розчин при зливанні 200 г розчину солі і з масовою часткою 15% та 30% масою 100

г СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурсултанова Диляра.

Ответ:

При зливанні двох розчинів необхідно спочатку визначити масову концентрацію отриманого розчину. Для цього потрібно визначити кількість речовини, що міститься в кожному з розчинів.

У першому розчині масова частка солі становить 15%, тобто ми маємо 15 г солі на 100 г розчину. Якщо ми беремо 200 г цього розчину, то ми матимемо:

0.15 * 200 г = 30 г солі

У другому розчині масова частка солі становить 30%, тобто ми маємо 30 г солі на 100 г розчину. Якщо ми беремо 100 г цього розчину, то ми матимемо:

0.30 * 100 г = 30 г солі

Отже, загальна кількість солі, що міститься в обох розчинах, становить 30 г + 30 г = 60 г.

Тепер ми можемо визначити масову концентрацію отриманого розчину, ділячи кількість речовини (у грамах) на загальний об'єм (у мл):

60 г / 300 мл = 0.2 г/мл

Отже, масова концентрація отриманого розчину становить 0.2 г/мл. Цей розчин містить рівномірну кількість речовини з обох початкових розчинів, тому він буде містити і 15%, і 30% солі.