Поможить пожалуйста!!! На нейтралізацію суміші бензену, фенолу та феніламіну масою 54,5 г

витратили 104,3 мл хлоридної кислоти (р = 1,05 г/мл) з масовою част кою речовини 10,0%. Відомо, що при взаємодії такої ж за складом суміші масою 27,25 г з надлишком бромної води утворилось 59,43 г осаду. Розрахуйте масові частки (%) речовин у вихідній суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Τретьяков Артем.

Объяснение:

Спочатку розрахуємо кількість моль хлоридної кислоти, яку ми використали:

n(HCl) = (104,3 мл * 1,05 г/мл * 0,1) / 36,46 г/моль = 0,318 моль

Так як бензен, фенол та феніламін реагують з хлоридною кислотою за однакових умов, то можна припустити, що вони утворюють однакову кількість продукту. Тому можна записати таку рівняння реакції:

C6H5X + HCl → C6H5XCl

де X - це атом водню (H) у бензені, гідроксильній (-OH) групі фенолу чи аміногрупі (-NH2) феніламіну.

Тоді можна записати такі співвідношення між кількостями речовин:

n(C6H5X) = n(C6H5XCl)

n(C6H5X) = n(HCl) = 0,318 моль

Тепер можна розрахувати масу продукту, що утворився при взаємодії бензену, фенолу та феніламіну з бромною водою:

m(C6H5XBr) = n(C6H5X) * M(C6H5XBr) = 0,318 моль * 319,1 г/моль = 101,5 г

Далі можна розрахувати масові частки (%) речовин у вихідній суміші:

масова частка бензену = (маса бензену / маса суміші) * 100% = (маса C6H6 / маса C6H6 + маса C6H5OH + маса C6H5NH2) * 100% = (маса C6H6 / 54,5 г) * 100% = 48,62%

масова частка фенолу = (маса фенолу / маса суміші) * 100% = (маса C6H5OH / маса C6H6 + маса C6H5OH + маса C6H5NH2) * 100% = (маса C6H5OH / 54,5 г) * 100% = 32,11%

масова частка феніламіну = (маса феніламіну / маса суміші) * 100% = (маса C6H5NH2 / маса C6H6 + маса C6H5OH + маса C6H5NH2) * 100% = (маса C6H5NH2 / 54,5 г) * 100% = 19,27%

Отже, масові частки (%) речовин у вихідній суміші складають: 48,62% бензену, 32,11% фенолу та 19,27% феніламіну.