1) До 0,08 кг розчину кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 8% долили води і отримили 5%

розчин. Визначте обем доданої води. 2) Обчислити маси розчинів лугу масовими частками розчиненої речовини 10% і 70%, необхідних для приготування 900г 30% розчину. допоможіть!!

Ответы на вопрос

Отвечает Sheviwama Selatyra.

Ответ:

1) Нехай об'єм доданої води дорівнює V. Тоді маса кислоти в початковому розчині дорівнює 0,08 кг, а маса кислоти в кінцевому розчині дорівнює 0,05(0,08) = 0,004 кг. Маса кислоти в доданій воді дорівнює різниці між початковою та кінцевою масами кислоти: 0,08 - 0,004 = 0,076 кг. Так як масова частка кислоти у початковому розчині дорівнює 8%, то маса води у початковому розчині дорівнює 0,92(0,08) = 0,0736 кг. Маса води у кінцевому розчині дорівнює масі води у початковому розчині плюс маса доданої води: 0,0736 + V = 0,05(0,08 + V). Розв'язуючи це рівняння, отримуємо V = 0,28 л.

2) Позначимо маси розчинів лугу масовими частками 10% і 70% як m1 і m2 відповідно. Тоді маса лугу у початковому розчині дорівнює 0,3(900) = 270 г, з яких 0,1(270) = 27 г - маса лугу у 10% розчині, а 0,7(270) = 189 г - маса лугу у 70% розчині. Запишемо систему рівнянь на основі закону збереження маси:

m1 + m2 = 900

0,1m1 + 0,7m2 = 0,3(900)

Розв'язуючи цю систему рівнянь, отримуємо m1 = 135 г та m2 = 765 г. Таким чином, необхідно приготувати 135 г 10% розчину та 765 г 70% розчину.

Объяснение:

Софія, думай сама