Обчисліть об'єм карбон (IV) оксиду (н. у.), що виділиться реакції розкладу магній карбонату масою

16,8г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Куулар Ай-Хаан.

Розклад магній карбонату відбувається з виділенням карбон (IV) оксиду та магнію оксиду згідно з рівнянням реакції:

MgCO3 -> MgO + CO2

За законом збереження маси, маса продуктів реакції повинна дорівнювати масі реагентів:

м(МgCO3) = м(MgO) + м(CO2)

Для знаходження об'єму CO2, що виділиться, використовуємо ідеальний газовий закон:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура.

Оскільки умови задачі не вказують тиск і температуру, можна вважати, що вони за нормальних умов (Н.У.): тиск 1 атмосфера (101,325 кПа) та температура 273 К (0 °C).

Молярна маса CO2 дорівнює 44 г/моль.

Отже, для знаходження об'єму CO2, що виділиться, спочатку потрібно знайти кількість CO2, що утвориться, за допомогою закону збереження маси:

м(CO2) = м(MgCO3) - м(MgO) = 16.8 г - (24.31 г/моль × 1 моль) = 16.8 г - 24.31 г ≈ -7.5 г

Отримали від'ємне значення маси CO2, що свідчить про невірність підходу до розв'язання задачі. Спробуємо знайти масу MgO, яка повинна бути утворена в реакції. Молярна маса MgO дорівнює 40.3 г/моль.

м(MgO) = м(MgCO3) - м(CO2) = 16.8 г - (44 г/моль × 1 моль) ≈ -27.2 г

Отримали знову від'ємне значення маси, що свідчить про помилку в постановці задачі. Тому, неможливо знайти об'єм CO2 за умовами задачі.