1. Дайте назву речовинам : HCI? NaCL? MgCI2? BaCI2? AICI3? H2SO4? K2SO4? Li2SO4? CaSO4? H2CO3?

CaCO3? Rb2CO3? MgCO3 Fe(OH)2? Ba(OH)2? KOH? H2S? ZnS? NiS? MgS 2. Ви обираєте одну сполуку (одну хімічну формулу) , яка є у першому завданні . Та замість крапок вставляєте назву речовини та розв'язуєте задачі. 2) Обчисліть відносну молекулярну масу сполуки ........? 3) Яку кількість речовини складає ............... масою 12г? 4) Укажіть кількість молекул, що містяться в ............. кількістю речовини 0,7 моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Глебов Егор.

Ответ:

1.

HCl–хлоридна кислота

NaCl–хлорид натрію, кухонна сіль

MgCl2–магній (II) хлорид

BaCl2–барій (II) хлорид

AlCl3–алюміній (III) хлорид

H2SO4–сульфатна кислота

K2SO4–сульфат калію

Li2SO4–сульфат літію

CaSO4–сульфат кальцію

H2CO3–карбонатна кислота

CaCO3–карбонат кальцію

Rb2CO3–карбонат рубідію

MgCO3–карбонат магнію

Fe(OH)2–ферум (II) гідроксид

Ba(OH)2–барій (II) гідроксид

KOH–калій гідроксид

H2S–сірководень

ZnS–цинк (II) сульфід

NiS–нікель (II) сульфід

MgS–магній (II) сульфід

2. Нехай буде сульфатна кислота H2SO4:

2)Мr(H2SO4)=1×2+32+16×4=98

3)m(H2SO4)=12 г

M(H2SO4)=98 г/моль

n=m/M=>12/98≈0,12 моль

4)n(H2SO4)=0,7 моль

NA=6,02×10²³

N=n×NA=>0,7×6,02×10²³=4,214×10²³ молекул.

Объяснение:

чекаю на "кращу відповідь".