Скільки мл розчину соляної кислоти з масовою часткою 30% (густина 1,15 г/мл) необхідно для

приготування 3л розчину кислоти із Сн=0,1 моль/л?

Ответы на вопрос

Отвечает Эминова Эмма.

Ответ:

Спочатку необхідно визначити масову концентрацію (в г/л) розчину соляної кислоти з масовою часткою 30%. Для цього використовуємо формулу:

масова концентрація (в г/л) = масова частка × густина

Підставляємо відомі значення:

масова концентрація = 0,3 × 1,15 г/мл = 0,345 г/мл

Тепер можна визначити масу кислоти, необхідну для приготування 3 л розчину з масовою концентрацією 0,1 моль/л:

маса кислоти = об'єм × концентрація × молярна маса

Підставляємо відомі значення:

маса кислоти = 3 л × 0,1 моль/л × 36,46 г/моль = 109,38 г

Нарешті, можна визначити необхідний об'єм розчину соляної кислоти з масовою часткою 30%:

об'єм = маса / масова концентрація

Підставляємо відомі значення:

об'єм = 109,38 г / 0,345 г/мл ≈ 316,96 мл

Отже, необхідно 316,96 мл розчину соляної кислоти з масовою часткою 30% для приготування 3 л розчину кислоти із концентрацією 0,1 моль/л.

Объяснение:

Можна корону