Обчисліть масу кальцій хлориду і води, яку необхідно взяти для приготування розчину масою 250 г з

масовою часткою розчиненої води 8 %

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Алиса.

Ответ:

Загальна маса розчину складається з маси кальцій хлориду і маси води: m = m(CaCl2) + m(H2O)

Знаємо, що масова частка розчиненої води складає 8%. Отже, маса розчиненої води буде: m(H2O) = 0,08 × m = 0,08 × 250 г = 20 г

Тоді маса кальцій хлориду буде: m(CaCl2) = m - m(H2O) = 250 г - 20 г = 230 г

Отже, для приготування розчину масою 250 г з масовою часткою розчиненої води 8%, потрібно взяти 230 г кальцій хлориду і 20 г води.