ДОСЛІД 5 Реакція хлоридної кислоти з нерозчинною основою (амфотерним гідроксидом) i Щоб добути осад

магній гідроксиду або ферум(III) гідроксиду, налийте в пробірку 1 мл розчину магній хлориду чи ферум(III) хлориду і додавайте по крап- лях розчин натрій гідроксиду до появи осаду. Потім у пробірку з осадом гідроксиду додайте 1-2 мл розбавленої хлоридної кислоти. Які зміни відбува- ються в пробірці?​

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Андрей.

Ответ:

Объяснение:

FeCl₃ + 3NaOH = Fe(OH)₃↓ + 3NaCl

Fe³⁺ + 3Cl⁻+ 3Na⁺ + 3ОН⁻ = Fe(OH)₃↓ + 3Na⁺ + 3Cl⁻

Fe³⁺ + 3ОН⁻ = Fe(OH)₃↓

Cпостереження: в пробірці з’являється світло-коричневий осад внаслідок утворення нерозчинного ферум(III) гідроксиду.

Висновок: реакція між ферум(III) хлоридом та натрій гідроксидом відбувається до кінця, оскільки утворюється нерозчинний продукт реакції - ферум(III) гідроксид.