8. До 200 г 10% розчину кислоти додали 200 г води. Яка масова частка добутого розчину? ПОМОГИТЕ

СРОЧНО!!!!! ДАЮ 50 БАЛОВ!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Буслаев Мефодий.

1)

200 г - 100% початкового розчину

 х    г  - 10% розчиненої кислоти

х = \frac{200 * 10}{100} = 20 г.

2)

Після додавання 200 г води:

20 г    -   у% розчиненої кислоти

400 г  - 100% нового розчину

у = \frac{20*100}{400} = 5%

Коротше можна було вирішити так: первісно розчин важив 200 г з 10% розчину кислоти –> збільшуємо кількість води (і відповідно вагу розчину) на 200 г, а у нашому випадку це в 2 рази. Кількість кислоти незмінна, тому при збільшенні води в 2 рази, концентрація кислоти, навпаки, стане в 2 рази меншою (з 10% – 5%).