Виготовили розчин масою 50 г з масовою часткою солі 30%. Яку масу води потрібно долити, щоб

отримати розчин з масовою часткою солі 10%​

Ответы на вопрос

Отвечает Вайс Элла.

Відповідь:

Назвемо масу солі в розчині M_соль, а масу води в розчині — M_вода. Ми знаємо, що вихідний розчин масою 50 г має масову частку солі 30%, тому можна записати:

M_salt = 0,3 * 50 г = 15 г (маса солі у вихідному розчині)

Доливаємо воду, щоб отримати розчин з масовою часткою солі 10%. Назвемо масу води, яку нам потрібно додати, x. Загальна маса нового розчину становитиме 50 г + х, а маса солі в новому розчині 10 % від загальної маси. Ми можемо написати:

M_соль = 0,1 * (50 г + х)

Тепер ми можемо розв’язати рівняння для x:

15 г = 0,1 * (50 г + х)

Множення обох сторін на 10:

150 г = 50 г + х

Віднімаючи 50 г з обох сторін:

х = 100 г

Отже, до вихідного розчину масою 50 г потрібно додати 100 г води, щоб отримати новий розчин із масовою часткою солі 10 %.

Пояснення: