Помогите пожалуйста! Обчисліть масу оцтової кислоти що провзаємодіє з калієм масою 80 г. Визначте

обʼєм газу що виділиться.

Ответы на вопрос

Отвечает Yurchak Svyatoslav.

Ответ:Для відповіді на це запитання необхідно знати хімічну реакцію між оцтовою кислотою і калієм, оскільки маса та об'єм продуктів реакції залежать від цієї реакції.

Оцтова кислота має хімічну формулу CH3COOH, а калій має атомну масу 39,1 г/моль. За рівнянням реакції, одна молекула оцтової кислоти реагує з однією молекулою калію:

2CH3COOH + 2K → 2CH3COOK + H2

За цим рівнянням, маса 2 моль оцтової кислоти (2 × 60 г/моль = 120 г) реагує з масою 2 моль калію (2 × 39,1 г/моль = 78,2 г). Таким чином, якщо маса калію дорівнює 80 г, то його маси достатньо для реакції з (80/78,2) × 2 моль оцтової кислоти = 2,05 моль оцтової кислоти.

Далі, за ідеальним газовим законом, об'єм H2 газу, що виділяється, можна визначити як:

V = nRT/P

де n - кількість речовини (моль), R - універсальна газова стала (0,0821 л·атм/моль·К), T - температура (К), P - тиск (атм).

Температуру та тиск в цій задачі не вказані, тому ми не можемо точно визначити об'єм H2 газу.

Объяснение: