11.Яка маса солі утвориться внаслідок взаємодії 10 г їдкого натру iз оксидом цинку?​


Ответы на вопрос

Отвечает Брагина Аня.

Ответ:

m(NaOH) = 10 г

Знайти:

m(NaCl)-?

M(NaOH) = 5 г/моль

n(NaOH) = m/M = 10г/ 5г/моль = 2 моль

M(NaCl) = 58.5 г/моль

NaOH + HCl = NaCl + H2O

З рівняння реакції бачимо, що n(NaCl) = n(NaOH) = 2 моль

m(NaCl)=n*M = 2 моль*58,5 г/моль = 117 г

Відповідь: 117 г