Обчисліть і запишіть обем (м3) вуглекислого газу, який утворився внаслідок горіння етину об'ємом

5м3​

Ответы на вопрос

Отвечает Кусайко Александр.

Під час горіння етину (C₂H₂) утворюється вуглекислий газ (CO₂).

Реакція горіння етину виглядає наступним чином:

C₂H₂ + 2.5O₂ → 2CO₂ + H₂O

Захищена реакція горіння етину утворює два молекули CO₂ на кожну молекулу етину. Оскільки об'єм пов'язаний з кількістю молекул, ми можемо використати це співвідношення, щоб обчислити об'єм вуглекислого газу.

Так як об'єм етину становить 5 м³, об'єм вуглекислого газу буде:

Об'єм CO₂ = 2 * Об'єм етину = 2 * 5 м³ = 10 м³

Отже, об'єм вуглекислого газу, який утворився внаслідок горіння етину об'ємом 5 м³, становить 10 м³.