СРОЯНООО ДАЮ 100Б !!!Обчисліть масу осаду, що утвориться при взаємодії 1,16 л сульфур (VI) оксиду з

барій гідроксидом​

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасов Марк.

Сульфур (VI) оксид + барій гідроксид → барій сульфат + вода

Спочатку знайдемо кількість речовини сульфур (VI) оксиду:

n(SO3) = V × c = 1,16 л × 0,02 М = 0,0232 моль

За рівнянням реакції, одна моль сульфур (VI) оксиду утворює одну моль барій сульфату. Тому кількість речовини барій сульфату також буде 0,0232 моль.

m(BaSO4) = n(BaSO4) × M(BaSO4) = 0,0232 моль × 233,4 г/моль≈5,42 г

Отже, маса осаду, що утвориться при взаємодії 1,16 л сульфур (VI) оксиду з барій гідроксидом, дорівнює 5,42 г.