СРОЧНО Скласти молекулярні та йонні рівняння реакцій: а) Cu(NO3)2 + KOH → б) ZnCl2 + Na2CO3 → в)

Ca(OH)2 + NH4Cl → г) MnCO3 + HCl → д) Ba(NO3)2 + (NH4)2SO4 →

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алена.

Ответ:

Объяснение:

а)

Cu(NO₃)₂ + 2KOH = Cu(OH)₂↓ + 2KNO₃

Cu²⁺ + 2NO₃⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2K⁺ + 2NO₃⁻

Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓

б)

ZnCl₂ + Na₂CO₃ = 2NaCl + ZnCO₃↓

Zn²⁺ + 2Cl⁻ + 2Na⁺ + CO₃²⁻ = 2Na⁺  + 2Cl⁻ + ZnCO₃↓

Zn²⁺ + CO₃²⁻ = ZnCO₃↓

в)

Ca(OH)₂ + 2 NH₄Cl = CaCl₂ + 2 NH₃↑ + 2H₂O  

Ca²⁺ + 2OH⁻ + 2 NH₄⁺ + 2 Cl⁻ = Ca²⁺ + 2Cl⁻ + 2 NH₃↑ + 2H₂O

2 NH₄⁺ + 2 OH⁻ = 2 NH₃↑ + 2H₂O

г)

MnCO₃ + 2HCl = MnCl₂ + CO₂ + H₂O

MnCO₃ + 2H⁺ + 2Cl- = Mn²⁺ + 2Cl- + CO₂ + H₂O

MnCO₃ + 2H⁺ = Mn²⁺ + CO₂ + H₂O

д)

Ba(NO₃)₂ + (NH₄)₂SO₄ = BaSO₄↓ + 2NH₄NO₃

Ba²⁺ + 2NO₃⁻ + 2NH₄⁺ + SO₄²⁻ = BaSO₄↓ + 2NH₄⁺ + 2NO₃⁻

Ba²⁺ + SO₄²⁻ = BaSO₄↓