Знайдіть формулу одноосновноï карбонової кислоти, якщо 5 моль її натрієвої солі мають масу 410 г.

Срочно !!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Бейсенбек Шерхан.

Ответ:

Объяснение:

Загальна формула одноосновноï карбонової кислоти СnH2n+1COOH

Складемо формулу:

СnH2n+1COOH + NaOH = СnH2n+1COONa + H2O

Знайдемо молярну масу натрієвої солі:

M(СnH2n+1COONa) = m(СnH2n+1COONa)/ n(СnH2n+1COONa) =

= 410/5 = 82г/моль

СnH2n+1COONa = 82

12n + 2n + 1 + 12 + 16 * 2 + 23 = 82

14n + 68 = 82

14n = 82 - 68

14n = 14

n = 14 : 14

n = 1

формулу : CH₃COOH - оцтова одноосновна карбонова кислота