У якому об’ємі води треба розчинити 44,8 л гідроген хлориду (н.у.), щоб одержати розчин з вмістом

хлоридної кислоти 14,6 %? Потрібно написати умову(дано) та вирішити

Ответы на вопрос

Отвечает Котова Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(HCl) = 44,8 л

w(HCl) = 14,6 % або 0,146

Найти: V(H2O)-?

Знайдемо ккількість речовини  гідроген хлориду:

n(HCl) = V/Vm = 44,8/22,4 = 2 моль

Молярна маса гідроген хлориду складає:

М(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

Обчислимо масу гідроген хлориду:

m(HCl) = n(HCl) * М(HCl) = 2 * 36,5 = 73 г

Знайдемо масу розчину:

m(р-нуHCl)=m(HCl) /w(HCl) = 73/0,146 = 500 г

Обчислимо масу води:

m(H2O)=m(р-нуHCl) - m(HCl) = 500 - 73 = 426 г

густина води ρ = 1 г/мл

V(H2O) = m(H2O)/ρ(Н2О) = 426/1 = 426 мл