До розчину, що містить 2,61 г барій нітрату, долили розчин натрій сульфату в необхідній кількості.

Отриманий осад відфільтрували та висушили. Його маса склала 1,864 г. Обчисліть відносний вихід продукту реакції. Даю 43 бала

Ответы на вопрос

Отвечает Pascari Denis.

Відповідь:

відносний вихід препарату становив близько 86,6%.

Пояснення:
Ba(NO3)2 (aq) + Na2SO4 (aq) -> BaSO4 (s) + 2NaNO3 (aq)

Молярна маса Ba(NO3)2 = 261,35 г/моль.

Молярна маса BaSO4 = 233,39 г/моль.

Відповідно до реакції, один моль Ba(NO3)2 прореагує з одним моль Na2SO4, утворюючи один моль BaSO4 і два молячи NaNO3.

Кількість молей Ba(NO3)2 в 2,61 г можна визначити, розділивши масу на молярну масу:

n = m/M = 2,61/261,35 = 0,01 моль

Маса, що випала BaSO4, дорівнює масі отриманого осаду, тому:

m(BaSO4) = 1,864 г

Кількість молей BaSO4 можна визначити, розділивши його масу на молярну масу:

n(BaSO4) = m(BaSO4)/M(BaSO4) = 1,864/233,39 ≈ 0,008 моль

Звідси випливає, що кількість молей Na2SO4, що прореагували з Ba(NO3)2, також дорівнює 0,01 моль.

m(Na2SO4) = n(Na2SO4) * M(Na2SO4) = 0,01 * 142,04 = 1,42 г

відносний вихід = m(BaSO4) / (m(Na2SO4) * (M(BaSO4)/M(Ba(NO3)2)))) * 100% = (1,864 / (1,42 * (233,39/261,35) ))) * 100% ≈ 86,6%