1.Обчисліть об’єм карбон (IV) оксиду (н.у.), який утвориться внаслідок згоряння целюлози масою

65,6 г. 2. Відносна густина речовини за воднем дорівнює 22. Масові частки елементів: С – 54,55%, Н – 9,09%, О – 36,36%. Визначити молекулярну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Пономарёв Антон.

Ответ:

Объяснение:

   65,6 г                            x л

[C6H10O5]n + 6nO2 → 6nCO2 + 5nH2O

n = 1 моль                      n = 6 моль

M = 162 г/моль * n        Vm = 22,4 л/моль * n

m = 162n г                      V = 134,4n л

V(CO2) = 65,6 * 134,4n : 162n = 54,4 л

2)

Дано:

w(С) = 54,55% = 0,5455

w(Н) = 9,09% = 0,0909

w(О) = 36,36% = 0,3636

D(H₂) = 22

Найти : СхНуОz - ?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

М(СхНу) = D(Н₂) * М(Н₂) = 22 * 2 =44 г/моль

Знайдемо кількість речовини:

n(C) = w(C) * М(СхНу)/М(С) = 0,5455 * 44/12 = 2 моль

n(Н) = w(Н) * М(СхНу)/М(Н) = 0,0909 * 44/1 = 4 моль

n(О) = w(О) * М(СхНу)/М(О) = 0,3636 * 44/16 = 1 моль

n(C) : n(Н) : n(О) = 2 : 4 : 1

Отже формула : С2Н4О - оцтовий альдегід