Яку масу сірки спалили, якщо одержали 5,6л (н.у.) сульфур (ІV) оксиду при виході від теоретично

можливого 60%? Даю 50 балів!!

Ответы на вопрос

Отвечает Бронников Данил.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

Vпрак.(SO2) = 5,6 л

η(SO2) = 60%

Найти: m(S) - ?

Складемо РХР:

S + O2 = SO2

Знайдемо теоретичний об*єм сульфур (ІV) оксиду

Vтеор.(SO2) = Vпрак.(SO2) : η(SO2) * 100% = 5,6 : 60% * 100% = 9,33 л

Обчислимо кількість речовини сульфур (ІV) оксиду:

n(SO2) = Vтеор.(SO2)/Vm = 9,33/22,4 = 0,416 моль

З РХР бачимо, що n(SO2) : n(S) = 1 : 1 , тобто

n(S) = n(SO2) = 0,416 моль

М(S) = 32 г/моль

m(S) = n(S) * М(S) = 0,416 * 32 = 13,3 г