ТЕРМІНОВО ТРЕБА!! Задача на визначення маси продукту реакції через відомі маси реагентів

(надлишок речовини).1. визначити масу солі що утворюється при взаємодії двох речовин:перша реч. - Барій сульфіт: 2,17гдруга реч. - Бромідна кислота: 1,62г​

Ответы на вопрос

Отвечает Перепелица Анна.

Ответ:

2,97 г

Объяснение:

BaSO₃ + 2HBr → BaBr₂ + H₂O + SO₂

n(BaSO₃) = m(BaSO₃) / M(BaSO₃) = 2,17 г / 233,39 г/моль ≈ 0,0093 моль

n(HBr) = m(HBr) / M(HBr) = 1,62 г / 80,91 г/моль ≈ 0,02 моль

n(BaBr₂) = n(BaSO₃) = 0,0093 моль

n(BaBr₂) = n(HBr) / 2 = 0,01 моль

n(BaSO₃) - n(BaBr₂) = 0,0093 моль - 0,01 моль = -0,0007 моль

n(BaBr₂) = n(HBr) / 2 = 0,01 моль

M(BaBr₂) = M(Ba) + 2M(Br) = 137,33 г/моль + 279,90 г/моль = 297,13 г/моль

m(BaBr₂) = n(BaBr₂) * M(BaBr₂) = 0,01 моль * 297,13 г/моль ≈ 2,97 г