ТЕРМІНОВО!!При взаємодії магнію масою 12 г із киснем масою 12 г одержали магній оксид. Визначте

його масу та кількість речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Слайковская Дана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Mg) = 12 г

m(O2) = 12 г

Найти: n(MgО) - ?   m(MgО) -?

Складемо РХР:

12 г     12 г      х г

2Mg + O2 = 2MgO

Знайдемо кількість речовини реагентів:

n(Mg) = m(Mg)/ M(Mg) = 12/24 = 0,5 моль

n(O2) = m(O2)/ M(O2) = 12/32 = 0,375 моль

З РХР бачимо, що n(Mg) : n(O2) = 2 : 1 , а з умови

n(Mg) : n(O2) = 0,5 : 0,375 тобто магній у надлишку, розрахунок ведемо по кисню

n(O2) : n(MgО) = 1 : 2 тоді

n(MgО) = 2n(O2) = 2 * 0,375 = 0,75 моль

m(MgО) = n(MgО) * М(MgО) = 0,75 * 40 = 30 г