Яка маса солі утвориться при взаємодії 47г калій оксиду, масова частка домішок в якому 12% з 34г

сульфатної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лютик Леся.

Ответ:

1. Спочатку потрібно знайти кількість калій оксиду, що реагує з сульфатною кислотою:

m(K2O) = 47 г

m(H2SO4) = 34 г x 0.12 = 4.08 г

Запишемо рівняння хімічної реакції:

K2O + H2SO4 → K2SO4 + H2O

За рівнянням одна молекула калій оксиду реагує з двома молекулами сульфатної кислоти. Тому знайдемо кількість молекул сульфатної кислоти:

n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4) = 4.08 г / 98 г/моль = 0.0416 моль

Оскільки коефіцієнт перед сульфатною кислотою у рівнянні рівний 2, то ми маємо:

n(K2O) = n(H2SO4) / 2 = 0.02 08 моль

2. Знайдемо масу солі, що утвориться:

M(K2SO4) = 174 г/моль

m(K2SO4) = n(K2SO4) x M(K2SO4) = 0.0208 моль x 174 г/моль = 3.6192 г

Отже, маса сульфату калію, який утвориться при реакції 47 г калій оксиду з 34 г сульфатної кислоти, дорівнює 3.6192 грамам.