Помогите пожалуйста даю 30 баллов У 255 мл води розчинили 55,6 г ферум(II) сульфату гептагiдрату

FeSO4•7H2O. Обчисліть масову частку солі в одержаному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Халилова Ильнара.

Ответ:

Для обчислення масової частки солі в одержаному розчині спершу потрібно знайти масу самої солі (FeSO4•7H2O).

Маса FeSO4•7H2O = маса FeSO4 + маса 7H2O

Маса FeSO4 = 55.6 г (задана у завданні)

Маса одного молекули води (H2O) = 2 г/моль (2 атоми водню та 1 атом кисню)

Маса 7H2O = 7 * 2 г/моль = 14 г/моль

Отже, маса FeSO4•7H2O = 55.6 г + 14 г = 69.6 г/моль.

Тепер ми можемо обчислити масову частку солі у розчині, використовуючи наступну формулу:

Масова частка солі (%) = (Маса солі / Маса розчину) * 100%.

Маса розчину складається з маси води та маси солі:

Маса розчину = 255 мл * 1 г/мл (розрахункова маса 1 мл води) + 55.6 г = 255 г + 55.6 г = 310.6 г.

Тепер підставимо значення в формулу:

Масова частка солі (%) = (55.6 г / 310.6 г) * 100% ≈ 17.92%.

Отже, масова частка солі в одержаному розчині близько 17.92%.

Объяснение:

ПОСТАВТЕ НАЙКРАЩУ ВІДПОВІДЬ