Крізь 91,25 г хлоридної кислоти з масовою часткою гідроген хлориду 20% пропустили 8,96 л амоніаку

(н.у.). Обчисліть масу одержаної солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Самсонова Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нHCl) = 91,25 г

w(HCl) = 20% або 0,2

V(NH3) = 8,96 л

Найти: m(NH4Cl) - ?

Складемо РХР:

NH3  + HCl  → NH4Cl

Обчислимо масу HCl в розчині:

m(HCl) = m(р-нHCl) * w(HCl) = 91,25 * 0,2 = 18,25 г

Знайдемо кількість речовин HCl і NH3

n(HCl) = m(HCl)/ М(HCl) = 18,25/36,5 = 0,5 моль

n(NH3) = V(NH3)/ Vm = 8,96/22,4 = 0,4 моль

З РХР бачимо, що n(HCl) : n(NH3) = 1 : 1 , а з умови

n(HCl) : n(NH3) = 0,5 : 0,4 , тобто HCl в надлишку, тому розрахунок ведемо по NH3.

n(NH4Cl) = n(NH3) = 0,4 моль

М(NH4Cl) = 14 + 1 * 4 + 35,5 = 53,5 г/моль

m(NH4Cl) = n(NH4Cl) * М(NH4Cl) = 0,4 * 53,5 = 21,4 г