Запишіть та порівняйте склад атомів Хлору та Брому. (2 бали) 2. Обчисліть масові частки елементів

у речовині, яка складається з двох атомів Нітрогену й трьох атомів Оксигену. (3 бали) 3. Складіть формули бінарних сполук з Оксигеном, у яких валентність Літію, Магнію, Бору максимальні та обчисліть відносну молекулярну масу цих речовин. (3 бали) 4. Класифікуйте явища на фізичні та хімічні: згіркнення вершкового масла, гасіння харчової соди оцтом, тужавіння цементного розчину, бродіння фруктових 5. Перетворіть схеми та наведені записи на хімічн рівняння: a) K+H20 KOH + H2 6) С2Н2+02 - СО2+Н2 0 в) Li+02 - г) H2O + Na20 → Підкресліть формули оксидів. ( 4 бали) 6. Обчисліть масу цукру та об'єм води в сиропі масою 500г із масовою часткою цукру 50%. (3 бали) 7. Масова частка Оксигену в оксиді чотиривалентного елемента 69%. Визначте цей елемент. (3 бали

Ответы на вопрос

Отвечает Зимонова Оля.

Объяснение:

Склад атомів Хлору та Брому:

Хлор (Cl) має 17 електронів та 17 протонів у ядрі.

Бром (Br) має 35 електронів та 35 протонів у ядрі.

Обчислення масових часток у речовині, що складається з двох атомів Нітрогену (N) та трьох атомів Оксигену (O):

Маса атома N приблизно дорівнює 14 г/моль.

Маса атома O приблизно дорівнює 16 г/моль.

Загальна маса двох атомів N та трьох атомів O: (2 * 14 г) + (3 * 16 г) = 28 г + 48 г = 76 г.

Масова частка атомів N:

(Маса атомів N / Загальна маса) * 100% = (28 г / 76 г) * 100% ≈ 36.84%.

Масова частка атомів O:

(Маса атомів O / Загальна маса) * 100% = (48 г / 76 г) * 100% ≈ 63.16%.

Формули бінарних сполук з Оксигеном та максимальною валентністю:

Літій (Li) має валентність +1, тому сполука буде Li2O (оксид літію).

Магній (Mg) має валентність +2, тому сполука буде MgO (оксид магнію).

Бор (B) має валентність +3, тому сполука буде B2O3 (триоксид бору).

Відносні молекулярні маси:

Li2O: 2 * (6.94 г/моль) + 16.00 г/моль = 13.88 г/моль.

MgO: 24.31 г/моль + 16.00 г/моль = 40.31 г/моль.

B2O3: 2 * (10.81 г/моль) + 3 * 16.00 г/моль = 69.62 г/моль.

Класифікація явищ:

Згіркнення вершкового масла - фізичне явище.

Гасіння харчової соди оцтом - хімічне явище (виділення CO2).

Тужавіння цементного розчину - хімічне явище (утворення в'язкого розчину).

Бродіння фруктових соків - хімічне явище (перетворення цукрів у спирт і CO2).

Хімічні рівняння:

a) K + H2O → KOH + H2

б) C2H2 + O2 → CO2 + H2O

в) Li + O2 → Li2O

г) H2O + Na2O → NaOH

Підкреслені формули - це формули оксидів.

Обчислення маси цукру та об'єму води в сиропі:

Маса цукру: 500 г * 0.50 (50%) = 250 г.

Маса води: 500 г - 250 г = 250 г.

Масова частка Оксигену в оксиді чотиривалентного елемента 69%. Цей елемент - Силіцій (Si).