Напишіть рівняння реакцій взаємодії з водою таких металів: K, Sr, Ra. Обчисліть об'єм газу, що

утвориться в кожній реакції, якщо прореагує по 5 моль кожного металу.

Ответы на вопрос

Отвечает Anikin Mikhail.

Ответ:

Объяснение:

Реакції металів K, Sr, та Ra з водою можуть бути представлені наступними рівняннями:

Реакція металу K з водою:

[2K + 2H_2O \rightarrow 2KOH + H_2]

Реакція металу Sr з водою:

[Sr + 2H_2O \rightarrow Sr(OH)_2 + H_2]

Реакція металу Ra з водою:

[Ra + 2H_2O \rightarrow Ra(OH)_2 + H_2]

У цих реакціях метали реагують з молекулами води, утворюючи лужні гідроксиди та водень (H2).

Для обчислення об'єму газу, який утвориться в кожній реакції, можна використовувати закон стехіометрії ініційованої реакції, який говорить нам, що об'єм газу пропорційний кількості молей реагентів, що реагують.

Оскільки ви маєте по 5 моль кожного металу, то кількість молей водню (H2), що утвориться в кожній реакції, також буде дорівнювати 5 молям. Об'єм газу можна обчислити, знаючи, що 1 моль газу при стандартних умовах (0 °C та 1 атмосферному тиску) займає приблизно 22,4 літра. Таким чином:

Об'єм газу у реакції металу K з водою:

[V_{H_2} = 5 \cdot 22.4 , л = 112 , л]

Об'єм газу у реакції металу Sr з водою:

[V_{H_2} = 5 \cdot 22.4 , л = 112 , л]

Об'єм газу у реакції металу Ra з водою:

[V_{H_2} = 5 \cdot 22.4 , л = 112 , л]

Отже, у кожній з цих реакцій утвориться 112 літрів водню (H2) при стандартних умовах.