Даю 37 баллов!!!!!!!!!! яка маса солі та об*єм води ,що утворилися внаслідок реакції

нейтралізації між натрій гідроксидом кількістю речовини 6 моль та сульфатною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Тугайлаев Хаджимурад.

Для визначення маси солі та об'єму води, що утворилися внаслідок реакції нейтралізації між натрій гідроксидом та сульфатною кислотою, спочатку необхідно записати хімічне рівняння реакції:

2NaOH + H2SO4 -> Na2SO4 + 2H2O

З цього рівняння видно, що одна молекула натрій гідроксиду реагує з однією молекулою сульфатної кислоти, утворюючи одну молекулу натрій сульфату та дві молекули води.

Зазначено, що кількість речовини натрій гідроксиду дорівнює 6 моль. Оскільки стехіометричний коефіцієнт для натрій гідроксиду у реакції дорівнює 2, це означає, що коефіцієнт для натрій сульфату також дорівнює 2. Тому, маса натрій сульфату, що утворюється, може бути обчислена за допомогою молярної маси речовини.

Молярна маса NaOH = 22.99 г/моль

Молярна маса Na2SO4 = 142.04 г/моль

Маса натрій сульфату = (6 моль NaOH) * (2 моль Na2SO4 / 2 моль NaOH) * (142.04 г/моль Na2SO4) = 852.24 г

Тепер розглянемо утворення води. Оскільки кожна молекула сульфатної кислоти реагує з двома молекулами натрій гідроксиду, то кількість води, що утворюється, буде рівна подвоєному числу молекул сульфатної кислоти.

Кількість молекул H2O = 2 * (6 моль H2SO4) = 12 моль H2O

Об'єм води можна обчислити, використовуючи відомий факт, що одна моль будь-якої речовини має об'єм 22.4 л за нормальних умов (температура 0°C, тиск 1 атм).

Об'єм H2O = (12 моль H2O) * (22.4 л/моль) = 268.8 л

Отже, маса натрій сульфату, що утворюється, дорівнює 852.24 г, а об'єм води - 268.8 л.