Органічна речовина з масовою часткою Карбону 64,8%, Гідрогену – 13,5%, Оксигену – 21,6% (без

густини пару треба рішення) Виведіть молекулярну формулу речовини, напишіть ії структурну формулу

Ответы на вопрос

Отвечает Базаркина Анастасия.

Відповідь:

Для визначення молекулярної формули речовини за відсотковим складом елементів (в даному випадку вуглецю, гідрогену і оксигену), спочатку потрібно знайти відношення кількості атомів кожного елемента до їхніх атомних мас відсоткового складу.

Вуглець (C):

Відсоткова маса вуглецю = (маса вуглецю / загальна маса речовини) * 100

Відсоткова маса вуглецю = (64,8 / (64,8 + 13,5 + 21,6)) * 100 = (64,8 / 100) * 100 = 64,8%

Гідроген (H):

Відсоткова маса гідрогену = (маса гідрогену / загальна маса речовини) * 100

Відсоткова маса гідрогену = (13,5 / (64,8 + 13,5 + 21,6)) * 100 = (13,5 / 100) * 100 = 13,5%

Оксиген (O):

Відсоткова маса оксигену = (маса оксигену / загальна маса речовини) * 100

Відсоткова маса оксигену = (21,6 / (64,8 + 13,5 + 21,6)) * 100 = (21,6 / 100) * 100 = 21,6%

Тепер ми знаємо відсотковий склад за елементами. Для визначення молекулярної формули, нам потрібно знайти співвідношення кількості атомів кожного елемента у молекулі. Ми можемо це зробити, розділяючи відсоткові маси на атомні маси елементів:

Вуглець (C): 64,8% / 12 (атомна маса вуглецю) = 5,4

Гідроген (H): 13,5% / 1 (атомна маса гідрогену) = 13,5

Оксиген (O): 21,6% / 16 (атомна маса оксигену) = 1,35

Тепер ми маємо співвідношення кількості атомів у молекулі:

C5.4H13.5O1.35

Спростимо це співвідношення, множачи всі числа на 10 для отримання цілих чисел:

C54H135O13.5

Молекулярна формула речовини: C54H135O13.5

Пояснення: