СРОЧНО ДАЮ 60 баллов обчисліть масу солі, яка утворилася при розчиненні 10 г Натрію в соляній

кислоті

Ответы на вопрос

Отвечает Анашенкова Ульяна.

Дано:

m(Na) = 10 г

Знайти:

m(солі) - ?

Розв'язання:

1) 2Na + 2HCl → 2NaCl + H2↑;

2) n(Na) = m / M = 10 / 23 = 0,43 моль;

3) n(NaCl) = n(Na) = 0,43 моль;

4) m(NaCl) = n * M = 0,43 * 58,5 = 25,155 г.

Відповідь: Маса NaCl становить 25,155 г.

Отвечает Макаров Дава.

Ответ:

Реакція між натрієм (Na) та соляною кислотою (HCl) веде до утворення натрій хлориду (NaCl) та виділення водню (H2). Реакційна рівняння для цієї реакції виглядає наступним чином:

2Na + 2HCl -> 2NaCl + H2

Це означає, що за кожні 2 маси атомів натрію (Na) утворюється 2 маси натрій хлориду (NaCl).

Тобто, якщо ви розчинили 10 г натрію (Na), то утворилася б маса натрій хлориду (NaCl), яка дорівнює:

10 г Na * (1 моль Na / 23 г Na) * (1 моль NaCl / 2 молі Na) * (58.5 г NaCl / 1 моль NaCl) = 25 г NaCl

Отже, маса солі (натрій хлориду), яка утворилася при розчиненні 10 г натрію в соляній кислоті, дорівнює 25 г.

Объяснение: