Обчисліть масову частку оксигену в сполуці H2 Si O4​


Ответы на вопрос

Отвечает Филипов Саша.

Відповідь: 0,68 або 68%

Пояснення:

Щоб обчислити масову частку елемента у сполуці, потрібно кількість атомів елемента у сполуці помножити на відносну атомну масу цього елемента і поділити на відносну молекулярну масу сполуки.

Mr(H2SiO4) = Ar(H)*2 + Ar(Si) + Ar(O)*4

Mr(H2SiO4) = 1*2 + 28 + 16*4 = 2 + 28 + 64 = 94

W(O) = n(O)*Ar(O)/Mr(H2SiO4)

W(O) = 4*16/94 = 64/94 = 32/47 ≈ 0,68

Можна помножити дане значення на 100%, щоб отримати відсоткову масову частку Оксигену:

0,68*100% = 68%