Задачі для самостійного розв'язку: Обчислити відносні молекулярні маси таких речовин: 1. Ферум

(ІІ) сульфіду FeЅ 2. Сульфур (IV) оксиду ЅО2 3. Алюміній оксиду А1203 4. Кальцій хлориду СаС12 5. Нітратної кислоти HNO3 6. Сульфатної кислоти Н2SО4 7. Кальцій ортофосфату Са3(РО4)2 8. Ортофосфорної кислоти Н3РО4 9. Натрій сульфату Na2SO4 10. Силікатної кислоти H2SiO3

Ответы на вопрос

Отвечает Гостинська Христина.

Ответ:

1. Ферум (ІІ) сульфід FeS

Відносна атомна маса Fe = 56

Відносна атомна маса S = 32

Mr (FeS) = 56 + 32 = 88

2. Сульфур (IV) оксиду SO2

Відносна атомна маса S = 32

Відносна атомна маса O = 16

Mr (SO2) = 32 + 16 * 2 = 64

3. Алюміній оксиду Al2O3

Відносна атомна маса Al = 27

Відносна атомна маса O = 16

Mr (Al2O3) = 27 * 2 + 16 * 3 = 102

4. Кальцій хлориду CaCl2

Відносна атомна маса Ca = 40

Відносна атомна маса Cl = 35,5

Mr (CaCl2) = 40 + 35,5 * 2 = 111

5. Нітратної кислоти HNO3

Відносна атомна маса H = 1

Відносна атомна маса N = 14

Відносна атомна маса O = 16

Mr (HNO3) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63

6. Сульфатної кислоти Н2SO4

Відносна атомна маса H = 1

Відносна атомна маса S = 32

Відносна атомна маса O = 16

Mr (H2SO4) = 1 + 32 + 16 * 4 = 98

7. Кальцій ортофосфату Ca3(PO4)2

Відносна атомна маса Ca = 40

Відносна атомна маса P = 31

Відносна атомна маса O = 16

Mr (Ca3(PO4)2) = 40 * 3 + 31 * 2 + 16 * 8 = 310

8. Ортофосфорної кислоти Н3РО4

Відносна атомна маса H = 1

Відносна атомна маса P = 31

Відносна атомна маса O = 16

Mr (H3PO4) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98

9. Натрій сульфату Na2SO4

Відносна атомна маса Na = 23

Відносна атомна маса S = 32

Відносна атомна маса O = 16

Mr (Na2SO4) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 = 142

10. Силікатної кислоти H2SiO3

Відносна атомна маса H = 1

Відносна атомна маса Si = 28

Відносна атомна маса O = 16

Mr (H2SiO3) = 1 * 2 + 28 + 16 * 3 = 74

Відповіді:

88

64

102

111

63

98

310

98

142

74

Объяснение: