1. Визначте валентності елементів у наведених оксидах, назвіть ці оксиди: Na2O, N2O, NO. 2.

Складіть формули сполук: Ферум(ІІ) оксид. Силицій(ІV) оксид, Сульфур(VI) оксид. 3. Розрахуйте відносну молекулярну масу наведених сполук: NH3, K3PO4, Pb(OH)2, Ba(NO3)2. Визначте, молекула якої речовини важча за інші.​

Ответы на вопрос

Отвечает Арнольбик Лиза.

Ответ:

1

Na2O(Na-1 вал, O-2вал)- натрій оксид

N2O(N-1 вал, O-2вал)- нітроген(I) оксид

NO(N-2 вал, O-2вал)- нітроген(IІ) оксид

2

FeO

SiO2

SO3

3             a.o.m= г/моль

Mr(NH3)=14+ 1*3= 17 a.o.m

Mr(K3PO4)= 39 * 3 + 31 + 16 * 4 = 212 a.o.m

Mr(Pb(OH)2)= 207 + 16 * 2 + 1 * 2 = 225 a.o.m

Mr(Ba(NO3)2)= 137 + 14 * 2 + 16* 6 = 261 a.o.m

Найважча речовина (Ba(NO3)2)= 261 г/моль