У результаті горіння пропану утворилося 1530 л вуглекислого газу. Укажи об'єм пропану ( н.у.), який

витратився під час цієї хімічної реакції:​

Ответы на вопрос

Отвечает Печёрин Алексей.

Ответ:

З рівняння реакції горіння пропану:

```

C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

```

Випливає, що об'єми CO2 та C3H8 співвідносяться як 3:1. Отже, якщо об'єм CO2 становить 1530 л, то об'єм пропану дорівнює 1530/3 = **510 л** (н.у.).

Відповідь: **510 л**.

Отвечает Естафьева Соня.

Дано:

V(CO2) = 1530 л

Знайти:

V(C3H8) - ?

Розв'язання:

1) C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O;

2) V(C3H8) = V(CO2) / 3 = 1530 / 3 = 510 л.

Відповідь: Об'єм C3H8 становить 510 л.