Амфотерний гідроксид має відносну формульну масу 103. Що це за сполука?


Ответы на вопрос

Отвечает Егорова Ксения.

Амфотерні гідроксиди мають дві або три гідроксильні групи ОН. Mr(OH)=Ar(O)+Ar(H)=16+1=17. Якщо гідроксильних груп є дві, то відносна атомна маса невідомого металу 103-2•17=69. Такого металу не існує. Якщо гідроксильних груп є три, то відносна атомна маса невідомого металу 103-3•17=52. Таку відносну атомну масу має метал хром. Отже, формула амфотерної сполуки Cr(OH)3.