До 200г розчину з масовою часткою купрум(ІІ) сульфату 20% додали розчину лугу в достатній

кількості. Обчисліть кількість речовини осаду, що утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Федотова Александра.
Дано:
m(p-pa CuSO4)= 200 r
ω(CuSO4)=20% или 0,2
Найти:
n(Cu(OH)2)-?
Розв'язок.
M(CuSO4)=160 г/моль
M(Cu(OH)2)=98 г/моль
m(CuSO4) = 200 г*0,2 = 40 г
n(CuSO4)= 40 г/160 г/моль = 0,25 моль
CuSO4 + 2NaOH = Cu(OH)2 + Na2SO4
Из УХР видно, что n(CuOH)2)=n(CuSO4)
n(Cu(OH)2) = 0,25 моль
Ответ: 0,25 моль