2,7г алюминий 20г калий гидроксидінің ерітіндісімен əрекеттесу нәтижесінде бөлінетін сутегінің

көлемін есептеңіз қалыпты жағдайда.

Ответы на вопрос

Отвечает Капралов Михаил.
Дано
m(Al) = 2.7 g
m(KOH) = 20 g
-----------------------
m(Al(OH)3)-?

M(Al) = 27 g/mol
n(Al)= m/M= 2.7/27 = 0.1 mol
M(KOH) = 56 g/mol
n(KOH) = m/M = 20/56 = 0.36 mol
n(AL) < n(KOH)
  2.7                 X
Al+3KOH-->Al(OH)3+3K M(Al(OH)3)= 78 g/mol
  27                  78
X = 2.7*78 / 27 = 7.8 g
ответ 7.8 г