Дипептид складається з двох залишків молекул аміноетанової кислоти. Обчисліть масову частку

Нітрогену в дипептиді.

Ответы на вопрос

Отвечает Андрієшин Олег.

Ответ:

Объяснение:

Відомо: 2 залишки аміноетанової кислоти H2N–CH2–COOH. Знайти: ω(N)-?

Масову частку елемента у сполуці обчислюємо за формулою:

ω(E)=n•Ar(Е)/Mr(сполуки), де ω(E) - масова частка; n — число атомів елемента; Аг(Е) — відносна атомна маса елемента; Мг(сполуки) — відносна молекулярна (формульна) маса сполуки.

Mr((H2N–CH2–COOH)2)=2•(2•Ar(C)+5•Ar(H)+2•Ar(O)+Ar(N))=

=2•(2•12+5•1+2•16+14)=2•75=150

ω(N)=2•Ar(N)/Mr((H2N–CH2–COOH)2))=2•14:150=0,186, або,

помноживши це число на 100%, одержимо 18,6%.

Відповідь: 18,6%.