який об'єм оксиду сульфуру (4)потрібний для реакції з водою масою 72 г? Яка маса кислоти при цьому

утвориться?

Ответы на вопрос

Отвечает Smetanina Ksenia.
Дано
m(H2O) = 72 g
------------------------
V(SO2) -?
m(H2SO3)-?
SO2+H2O-->H2SO3
M(H2O) = 18 g/mol
n(H2O) = m/M = 72/18 = 3 mol
n(H2O)= n(SO2)= n(H2SO3) = 3 mol
V(SO2) = n*Vm = 3*22.4 = 67. 2L/mol
M(H2SO3) = 82 g/ mol
m(H2SO3) = n*M = 3*82 = 246 g

ответ 67.2 л, 246 г