Обчисліть масу коксу з масовою часткою Карбону 90 % , необхідного для добування заліза з руди масою

5 кг, масова частка ферум(ІІІ) оксиду в якій становить 95 %. С дано, решением и ответом

Ответы на вопрос

Отвечает Павленков Алексей.
Дано:
m'(Fe2O3)= 5 кг
ω(Fe2O3)=95% або 0,95
ω(С)=90% або 0,9
Знайти
m'(C) = ?

m(Fe2O3)=m'(Fe2O3)*ω(Fe2O3)
m(Fe2O3)=5 кг*0,95 = 4,75 кг = 4750 г
M(Fe2O3) = 160 г/моль
n(Fe2O3) = m(Fe2O3)/M(Fe2O3)
n(Fe2O3) = 4750 г/160 г/моль = 29,6875 моль
М(С)=12 г/моль
Fe2O3 + 3C = 2Fe + 3CO
З рівняння реакції слідує, що 
n(C) = 3n(Fe2O3) = 3*29.6875 моль=89,0625 моль
m(C)= n(C)*M(C) 
m(C)= 89.0625 моль*12 г/моль = 1068,75 г
m'(C) = m(C)/ω(C)
m'(C) = 1068,75 г/0,95 = 1125 г

Відповідь: 1125 г