ПОМОГИТЕ!!!!! На метал масою 28 г подіяли хлоридною кислотою. При цьому утворилося 1,12 л ( н.у.

)газу. Визначте метал, якщо відомо, що він двовалентний.

Ответы на вопрос

Отвечает Блохин Никита.
Дано:
m(Me) = 28 r
V(H2) = 11,2 л
Найти:
Me-?

n(H2) = 11,2 л/22,4 л/моль = 0,5 моль
Me + 2HCl = MeCl2 + H2
Из УХР ⇒ n(Me)=n(H2) = 0,5 моль
М(Ме) = 28 г/0,5 моль = 56 г/моль - это Fe

Ответ: железо - Fe