Знайдіть кількість речовини амоніаку, добутого із 67.2л азоту і 67.2л водню(н.у), якщо об'ємна

частка визоду становить 20% від теоретичного можливого.

Ответы на вопрос

Отвечает Юлина Владислава.
Дано:
V (N2) = 67,2 л
V (H2) = 67,2 л
W (виходу) = 20 %

Знайти:
n (NH3) — ?

Розв'язання:
n (N2) = V/Vm = 67.2/22.4 = 3 моль
n (H2) = V/Vm = 67.2/22.4 = 3 моль

3 моль____ X моль
N2 + 3H2 → 2NH3
1 моль____2 моль

X = 3×2/1 = 6 моль — теоретично можливий вихід продукту реакції.

6 моль — 100%
X моль — 20%

X = 6×20/100 = 1.2 моль

Відповідь: n (NH3) = 1.2 моль