Через розчин, що містив натрій гідроксид, масою 6,4 г, пропустили сульфур(6) оксид до утворення

середньої солі. Який обєм та кількість речовини газу увібралося? Заздалегідь дякую всім хто допоможе!!

Ответы на вопрос

Отвечает Синицина Елизавета.

Моляры массы :

NaOH = 39,997 g/mol

SO2 = 64,066 g/mol

Балансировка реакции :

2 NaOH + SO2 = Na2SO3 + H2O

2 * 39,997 g NaOH --------------- 64,066 g SO2

6,4 g NaOH ------------------------ Массы ( SO2 )

Массы ( SO2 ) = 6,4 * 64,066 / 2 * 39,997

Массы ( SO2 ) = 410,0224 / 79,994

Массы ( SO2 ) = 5,125 g

Объем SO2 :

64,066 g SO2 ---------------- 22,4 L STP

5,125 g SO2 ------------------ Объем SO2

Объем SO2 = 5,125 * 22,4 / 64,066

Объем SO2 = 114,8 / 64,066

Объем SO2 = 1,791 L