обчисліт масу осаду(в грам) що утворюється при взаємодії купрум (2) хлориду масою 67.5 г надлишком

лугу

Ответы на вопрос

Отвечает Angil Jefry.

Дано:

 m(CuCl_2)=67,5 г

m(осадка)-?

Решение:

 CuCl_2+2NaOH=Cu(OH)_2\downarrow+2NaCl

 n(CuCl_2)=\frac{m(CuCl_2)}{M(CuCl_2)}=\frac{67,5}{135}=0,5(моль)

по уравнению реакции  n(Cu(OH)_2)=n(CuCl_2)=0,5 (моль)

m(осадка) =m(Cu(OH)_2)=n(Cu(OH)_2)\cdot M(Cu(OH)_2)=0,5\cdot98=49 (г)

Ответ: m(осадка) = 49 г