визначити молекулярну формулу насиченого вуглеводню. Густина водню дорівнює 36. Записати форумули

двох гомологів і назвати їх

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинова Настя.
D(CxHy)(H2) = 36 ==> M(r) = 36 * 2 = 72 г/моль

CnH2n+2 = 72

14n = 70

n = 70/14 = 5

C5H12 — пентан. Два гомологи: C3H8 ( пропан ) та C8H18 ( октан ).