до 200 г розчину натрій нітрату з масовою часткою солі 0,2 долили 100 мл води.Знайти масову частку

солі в новоутвореному розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Малолеткина Александра.

Дано

m(р-ра) = 200 г

w(NaNO3) = 0.2

V(H2O) = 100 мл

Решение

m(H2O) = p(H2O)V(H2O) = 1 * 100 = 100 г

m = m(р-ра) + m(H2O) = 200 + 100 = 300 г

m(NaNO3) = m(р-ра)w(NaNO3) = 200 * 0.2 = 40 г

w(NaNO3) = m(NaNO3) / m = 40 / 300 = 0.1333 = 13.33%

Ответ: 13.33%