до розчину масою 120 г з масовою часткою калій гідроксиду 0.2 долили розчин масою 80 г з масовою

часткою цього ж лугу 10%. обчисліть масову частку речовини у новому розчині? Розв'язання тож будьласка!

Ответы на вопрос

Отвечает Самайкина Марина.

дано

m1(ppa KOH) = 120 g

W1(KOH) = 0.2 = 20%

m2(ppaKOH)  = 80 g

W2(KOH) = 10%

------------------

Wобщ(KOH)-?

m1(KOH) = 120*20% / 100% = 24 g

m2(KOH) = 80*10% / 100% =8 g

m общ(ppaKOH) =  m1(ppa KOH) + m2(ppaKOH) = 120+80=200 g

m общ(KOH) = m1(KOH) + m2(KOH) = 24+8 = 32 g

W(KOH) = m общ(KOH) / m общ(ppaKOH) * 100% = 32/200 * 100% = 16%

ответ 16%