Помогите решить задачу, срочно Дано: m(р - ну) = 400 г w(CaSO4)=15% Знайти: m(CaSO4×2H2O) - ?

m(H2O) - ?

Ответы на вопрос

Отвечает Вартовский Никита.

m(р-ну)=400 г

W(CаSO4)=15%=0,15

m( CаSO4*2H2O)- ?

m(H2O )- ?

M(CаSO4)=136г/моль    M(СаSO4*2H2O)=172 г/моль

w(реч)=m(розч.реч)/m(р-ну),    m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)      

n=m/M ,    m=n*М

Яка маса CаSO4 в розчині m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)=0,15*400=60 г

Яка кількість речовини CаSO4: n=m/M=60/136=0,441 моль

В 1 молі СаSO4*2H2O  міститсь 1 моль CаSO4,

 значить n (CаSO4)= n (CаSO4*2H2O)=0,441 моль

Яка маса кристалогідрату m(CаSO4*2H2O)= n*М=0,441*172=75,852 г

m(H2O)=400-75,852=324,148 г