Змішавши розчин калій гідроксиду, масою 180г, з масовою часткою 30%,з розчином масою 40г і масовою

часткою 10%.Яка масова частка лугу в новому розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Яковлева Дарья.

Маса кінцевого розчину буде: 180 + 40 = 220 г

Маса калій гідроксиду в першому розчині: m₁(KOH) = w₁ * m₁(розчину) = 0.3 * 180 = 54 г

Маса калій гідроксиду в другому розчині: m₂(KOH) = w₂ * m₂(розчину) = 0.1 * 40 = 4 г

Загальна маса калій гідроксиду, тобто його маса в кінцевому розчині: 54 + 4 = 58 г

Масова частка лугу в кінцевому розчині: w(KOH) = m(KOH) / m(розчину) = 58 / 220 =  0.264 або 26.4%